Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar

Üst göz kapağı doğuştan olan ya da sonradan bir takım etmenler nedeni ile ortaya çıkan sarkma, düşme ve kapanma gibi rahatsızlıklar oluşabilmektedir. Doğuştan olan göz kapağı düşüklüğü genelde kasların zayıf olması ve gelişmemesi nedeni ile görülebilmektedir. Travma, kontak lensler ile oluşan komplikasyonlar, felç ve birçok neden bu durumu yaratabilir. İlerleyen yaşlar da göz kapağı düşüklüğüne etken olur. Tansiyon ve şeker hastalıkları da bu rahatsızlığı etkileyen unsurlardır. Doğuştan oluşan ve çocukların okul çağına gelmeden tedavisinin sağlanması gereken göz kapağı düşüklüğünde elzem bir durum söz konusudur. İlerleyen dönemlerde tedavi olmaması halinde görme bozukluğu kayıplarına da yol açacak etkiler yaratabilir. O açıdan ihmal edilmeden tedavi gerektirir. Bu yazıda üst göz kapağı ameliyatı ve üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar ile ilgili bilgiler verilecektir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar

Göz kapağı düşüklüğü genel olarak üst göz kapağında ortaya çıkar. Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranların ameliyat sonrası tamamıyla iyileşmektedir.

Göz kapağı ameliyatı uygulamamız hastanın kişisel durumuna ve hikâyesine göre değişiklik gösterir. Doğuştan oluşan sarkmalar ve diğer nedenlerden oluşan göz kapağı ameliyatını hastanın yaşam kalitesini etkilemesine izin vermeden kısa sürede gerçekleştiriyoruz.

Üstelik üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlara mutlaka ilk günler istirahat etmelerini öneriyoruz. Aynı gün çalışmaya başlama veya spor gib aktiviteleri önermiyoruz. Ayrıca buz uygulaması ve başın yüksekte tutularak istirahat edilmesi de çok önemlidir.

Üst göz kapağı ameliyatını gerçekleştirmeden önce hastanın göz kapağı düşüklüğü nedeninin neden kaynaklandığını araştırması ile işe başlamaktayız. Beyin ve göz çukurunun muayene ve tetkiklerini yapılarak hastamıza gerekli olacak tüm uygulamaları anlatıyoruz.


Böylece endişe duymadan gönül rahatlığı ile ameliyata alıyoruz.


Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Travma nedeniyle oluşan göz kapağı düşüklüğünde öncelikle 6 aylık bir iyileşme dönemi tarafımızca takip ediliyor ve ona uygun gelişim sonrası cerrahi operasyonu gerçekleştiriyoruz. Sağlık nedeni ile oluşmayan ve estetik kaygısı içeren göz kapağı düşüklükleri diğer sağlık nedeni ile oluşan sarkmalardan farklı uygulama ile iyileştirme sağlanarak yapılır. Yani öncelikle sizlerin her şekilde nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ve neler uygulanacağına dair bilgilendirme kliniğimizde sağlanır. Şikâyetleriniz ve diğer her türlü bilgi için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Ayrıca genel olarak daha net görüşme için sizleri kliniğimize bekliyoruz. İhmal edilmeden sağlıklı bir bakış için mutlaka yaşadığınız göz kapağı düşüklüğü sorununu tedavi ettirmenizi öneriyoruz.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar
Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar ameliyat sonrası ilk dönemde buz uygulaması ve ilaçların düzenli kullanımına dikkat etmeleri gerekir.

Göz kapağı ameliyatı kesinlikle basit bir müdahale değildir. Detaylı bir değerlendirme ve planlama gerektirir. Her hasta için kesinlikle uygun değildir ve kalıcı sorunlara neden olabileceği unutulmamalıdır. Göz kapağı ameliyatları özellikle okuloplastik cerrahi ile yapılmaktadır. Göz estetiği ve göz kapağı düşüklüğü gibi konular için Okuloplastik Cerrahi konusunda deneyimli bir hekimden yardım almanız gerekir.

Okuloplastik cerrahi temel olarak göz ve göz çevresi dokuların estetik veya yapısal sorunlarına çözüm bulan bir branştır. 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir