Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar – Öneriler

Üst göz kapağı ameliyatı her cerrahi girişim gibi basite alınmaması gereken bir ameliyattır. Bu ameliyat ile üst göz kapağındaki deformiteler düzeltilir. Göz kapağı ameliyatı bu konuda uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmelidir. Ameliyatın kendisi kadar ameliyat sonrası bakım da çok önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrası alınacak bazı önlemler ile iyileşme daha hızlı olabilmektedir. Göz kapağı ameliyatı basite alınacak bir konu değildir, uygun şartlarda ve teknikle yapılmayan ameliyatlar ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar – Öneriler

Göz kapağı ameliyatları, oküloplastik cerrahi branşı ilgi alanıdır. Oküloplastik cerrahide göz kapakları ve göz estetiği ile ilgili ameliyatlar gerçekleştirilir. En sık yapılan üst göz kapağı ameliyatları; göz kapağı düşüklüğü (PİTOZİS AMELİYATI), göz altı torbalanması ve göz kapağında içe dönme ameliyatıdır.

Göz kapakları ile göz sağlığı yakından ilgilidir. En sık karşılaşılan göz sağlığı sorunları, göz kuruluğu gelişimidir. Bu sorunların gelişmesi açısından ameliyat öncesi detaylı göz muayenesi önem taşır.

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar - Öneriler

Üst Göz Kapağı Ameliyatı Yaptıranlar

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar göz sağlığı açısından takip edilmelidir. Ameliyat sonrası dönemde gözde açık kalma veya göz kuruluğu meydana gelebilmektedir.

Ameliyat sonrası erken dönemde buz uygulaması oldukça önemlidir. Başın yüksek tutularak yatılması, yaklaşık 45 derece eğimle tutulması ödemi azaltır. Ayrıca uygulancak göz pomad ve damlaları da iyileşmeyi hızlandırmak hedeflenir. İlk 3 gün mutlaka istirahat ve uyurken 2-3 yastıkla başın yüksekte yatılması gerekir.  gerekir. Ayrıca ameliyat sonrası 2-3 hafta ağır sportif faaliyet yapılmaması uygun olur.

Göz kapaklarının estetik ameliyatları uzmanlık ve deneyim gerektirmektedir. Göz kapaklarındaki sorunların değerlendirilmesi ve soruna yönelik çözüm geliştirilmesi gerekir. Ayrıca tedavi hedefi makul bir seviyede tutulmalıdır. Özellikle alt göz kapağındaki işlemlerde çekinti oluşmaması için fazla cilt alınmasından kaçınmak gerekir.

Göz kapağı ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için OKULOPLASTİK CERAHİ dalında uzman olarak çalışan doktorlara başvurabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir