Pitozis Ameliyatsız Tedavi

Pitozis ameliyatsız tedavi var mıdır? Birçok insanda göz kapağı düşüklüğü (pitozis) rahatsızlığı görülmektedir. Görünüm açısından estetik durmayan ve göz sağlığını olumsuz yönde etkileyen pitozis birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü gözün rahat açılıp kapanmasını engellediği için gerekli tedavi aşamalarından geçmesi gerekmektedir. Pitozis ameliyat ile tedavi edilirken son yıllarda ameliyatsız olarak da giderilen bir göz rahatsızlığıdır.

Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)
Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis)

Pitozis Belirtileri

Pitozis (göz kapağı düşüklüğü) ilk olarak gözlerin üzerindeki derinin aşağıya doğru inmesidir. Bu durum gözle görüldüğünden dolayı birçok kişi tarafından estetik amaçlı tedavi ettirilebilir. Pitozis en çok doğuştan gelmektedir. Ancak belirtileri göz tabakasının üstündeki derinin gözleri kapatmasıyla oluşur. Pitozis ameliyatsız tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Göz kapağı düşüklüğü gözlerdeki ağırlığı arttırdığından dolayı daha çabuk yorulma hissedilmektedir.
Belirtileri görüldükten sonra hemen bir göz hekimine muayene olmak en doğrusudur.

Göz kapağı Düşüklüğü (Pitozis) Tedavisi

Göz kapağı düşüklüğü doğuştan veya sonradan bazı problemler neticesinde oluştuğundan dolayı tedavi aşamaları da değişkenlik gösterir. Göz kapağı düşüklüğü nedenlerinin tipine göre farklı tedavi yöntemleriyle ortadan kaldırılabilir. Göz kapağını yukarıya çekmesi için görevli olan kasların ameliyat ile tedavi edilmesi mümkün iken son zamanlarda ufak
hamlelerle ameliyatsız olarak da giderilmesi mümkündür.

Pitozis ameliyatsız tedavi ile iz bırakmadan uygulanabilir. Yaşlılığa bağlı oluşan göz kapağı düşüklüğü ameliyat ile daha kesin sonuçlara varılabiliyor. Ameliyat ile göz kapağı kasları geriye çekilerek gözün kullanımı daha rahat bir seviyeye gelme şansı daha yüksektir. Pitozis ameliyatsız şekilde tedavi için göz hareketleri seansları ile yapılırken duruma göre farklı yöntemlerle de tedavi edilmektedir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Kimlerde Görülür?

Göz kapağı düşüklüğü genel olarak doğuştandır. Ayrıca kazalara bağlı olarak yaşanılan bir travma sonucunda ortaya çıkar. Kişilerin kullandığı bazı ilaçlar sebebiyle, yaşlanmaya bağlı gevşeyen kaslar sebebiyle, nörolojik sebeplerle ve aşırı göz kapağı ovalamasına bağlı olarak oluşur. Göz kapağı düşüklüğü yaşa bağlı olarak oluşmaz. Kası hareket ettiren adelelerin ameliyatsız şekilde giderilmesi uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Pitozis ameliyatsız tedavi yöntemleriyle kişiler daha rahat bir yaşam sürerek daha kaliteli anlara tanıklık ederler.

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir