Gözyaşı Kanalı Ameliyatı Fiyatı

Gözyaşı kanalı tıkanıklığı sonrası oluşan rahatsızlık ameliyatla kanal tıkanıklığı açılarak düzeltilebilmektedir. Gözyaşı kanalının tıkanması ani veya uzun süredir kronik olarak ortaya çıkabilir. Gözyaşı kanalı ameliyatı fiyatı hakkında gerekli olan bilgileri iletişim kurarak kliniğimizden öğrenebilirsiniz. 

Gözyaşı kanalının tıkanması mutlaka muzman bir göz hekimi tarafından değerlendirilmelidir. Gözyaşı kanal muayenesinde kanallarda hangi düzeyde tıkanıklık olduğu belirlenmelidir. Bu tıkanıklığın seviyesine göre ameliyat tekniği değişebilmektedir. 

Gözyaşı Kanalı Ameliyatı Fiyatı

Gözyaşı kanalı tıkanıklığı

Gözyaşı kanalı tıkanıklığında ani olarak görülen durumda; gözyaşı kesesinin olduğu kısım kızarır, şişlik ortaya çıkar ve ağrı belirir. Bazı durumlarda da delinmek suretiyle dışarıya iltihap akabilir. Kronik olarak ortaya çıkan gözyaşı kanalı tıkanıklığında ise sulanma görülür ve gözyaşı kesesine dokunulduğunda iltihap akar.

Ani olarak oluşan gözyaşı kanalı tıkanıklığında ilaç tedavisi ile kuruma sağlanır ve akabinde kuruma olur ve tıkanıklık iyileşebilir. Ancak uzun süreli gözyaşı kanalı tıkanıklığında tek tedavi seçeneği gelende ameliyattır. Ameliyat burun içerisinden ya da dışarıdan yapılmaktadır. Genel olarak iz bırakmaması nedeni ile burun içerisinden yöntemi  de tercih edilebilri. Ancak biz daha çok; açık yöntem ameliyat ediyoruz. İz miktarı olduça az oluyor. Genel anestezi ile 45 dakikalık bir süreçte ameliyat bitirilmektedir. Ameliyat sonrası hastamızı taburcu ediyoruz ve hiçbir şekilde kötü etki oluşmadan süreci tamamlıyoruz.

Gözyaşı kanalı ameliyatı fiyatı kliniğimizde uygun olarak yapılmaktadır. Öncelikle hastalarımızı uzman hekimimiz muayene eder ve gereken tetkikleri yaptıktan sonra ameliyat için gün verir. Ameliyat sonrası hastalarımızın hijyenik koşullara dikkat etmesi gerekir. Her açıdan başarı oranı yüksek olan gözyaşı kanalı ameliyatı kısa sürede gerçekleşir ve hastalarımız normal hayatına devam edebilirler.

Gözyaşı kanalı ameliyatı fiyatı

Gözyaşı kanalı ameliyatı fiyatları ve diğer tüm detaylar hakkında bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz. Dilerseniz şahsen kliniğimize gelerek muayene olabilir ve ameliyat için gerekli olması halinde gün alabilirsiniz.

Kliniğimize telefon veya whats ap yoluyla ulaşabilirsiniz. 

İletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir