Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonrası

Göz kapağı estetik ameliyatı sonrası bakım ve tedavi çok önemlidir.  Göz kapağı estetiği sonrası yara iyileşmesi veya ödemin kontrol altına alınması için düzenli tedavi uygulanmalıdır. Diğer bir sorun da göz kuruluğudur ve göz kuruluğu göz estetiği ameliyatları sonrası en sık karşılaşılan sorundur. Göz kuruluğuna karşı damla veya pomad kullanımı gerekirse muntazam olarak yapılmalıdır. Bu ameliyatı gerçekleştirdikten sonrası; hastalarımıza ilk 3 gün soğuk uygulama yapmalarını öneriyoruz. Soğuk uygulama her saatte 20 dakika olacak şekilde olmasını öneriyoruz.

Yine başın yüksekte uyunması ödemin az olması için çok önemli.

Morlukların geçmesi 2 hafta kadar sürmektedir.

Göz kapağındaki ödemin geçmesi büyük ölçüde 2-3 haftada tamamlanır.

Göz kapaklarındaki TAM iyileşme aylar sürmektedir. 

Göz Kapağı Estetik Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerkenler
Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme dönemi başarılı bir ameliyat için oldukça önemlidir.

Göz kapağı ameliyatları uygun cerrahi girişim ve göz kapağı estetik ameliyatı sonrası uygulancak tedavi çok önemlidir. Tedavinin yetersiz veya düzensiz uygulanması gözlerde kurumaya, göz kapaklarında yetersiz düzelmeye veya çekintilerin oluşmasına neden olabilir.

Ameliyat sonrası başın yüksekte tutularak istirahat edilmesi de çok önemlidir. Baş yüksek tutulmaz veya yeterli miktarda soğuk komres yapılmazsa, göz kapaklarında ödem veya şişme oluşur.

Diğer bir sorun da göz kapaklarının aşırı tepki vermesi ve çekintiler oluşmasıdır. Bu nedenle göz pomadları önermekteyim, bu hem daha çabuk iyileşme hem de daha iz kalmasını sağlamaktadır.

BENZER MAKALELER

Yaşa bağlı göz kapağı düşüklüğü

Doğumsal pitozis

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı çeşitleri

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir