Göz Kapağı Estetiği

Gözler ve çevresi yaşın ilerlemesi ya da diğer nedenler ile üst göz kapağında sarkmalara ve alt göz kapağı da olmak üzere torbalanmalara neden olabilmektedir. Estetik olarak görünümünde yaşın ortaya çıkması ve ilerledikçe görme açısından sorun yaratacak etkiler taşıması; tedavi gerektirecek bir durum yaratır. Göz kapağı estetiği işte bu gibi durumda hem sağlık hem de görünüm kaygısını ortadan kaldıracak en iyi tedavidir.

Gözlerde yaşın ilerlemesi ile oluşan bu sorunun yanı sıra ayrıca doğuştan ve bazı etkiler nedeni ile sarkmalar, düşme ve torbalanma oluşabilir. Estetik kaygısı yaratırken görme sorunlarını da beraberinde getiren bu durumda zaman kaybetmeden tedaviye başlanması gerekir. Genel olarak yaşlanma belirtileri ilk gözlerde ve göz çevresinde başlar. Ayrıca kendini yenileyemeyen tek organ olan gözler; belli hastalıklar sonucunda da tahribata maruz kalır. Göz kapağında sarkmalar belli sürede ilerlemesi ile gözleri zor açma, göz kapağını kaldıramama ve bunun gibi bazı etkiler ile sıkıntılar yaratabilir. Ayrıca sabahları yorgun bir ifade yaratırken özellikle kadınların makyaj yaparken zorlanmasına ve estetik olarak görünümünden dolayı can sıkıntısına etken oluşturur.

Göz kapağı estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Genel olarak üst göz kapağı sarkmalarına bazı travmatik, nörolojik hastalık gibi nedenler etken olsa da aşırı sigara kullanımı, düzensiz uyku ve genetik etkenler de buna neden yaratır. Ancak artık bu tarz sorunlar tamamıyla sorun olmaktan çıkmış ve kolay bir ameliyatla çözümlenir hale gelmiştir. Göz kapağı estetiği kliniğimizde sağlıklı ve hijyenik koşullar sağlanarak en ince detayına kadar dikkatli bir şekilde ameliyatla düzeltilebilmektedir. Göz kapağı estetiği ameliyatını yaptığımız hastalarımız 7 gün gibi kısa sürede ameliyat etkilerinden de kurtulabilirler. Ameliyat sonrası hafif şişlik ve morarmalar gözükse de kısa sürede iyileşme sağlayarak günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.
Göz kapağı estetiği; kliniğimizde bu sorundan kalıcı bir şekilde kurtulmanızı sağlamak üzere güvenli olarak yapılır. Öncelikle hekimimiz tarafından tüm incelikler hesaplanır ve tarafımızca size bilgi verilerek ameliyat gerçekleştirilir. Sizin için ileriki zamanlarda tekrar aynı sorun yaşamamanız adına dikkat edeceğiniz tüm noktalar anlatılır.

Göz kapağı estetiği ameliyatlarını lokal anestezi ile gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyat sonrasında 2-3 gün istiraht etmeniz uygun olacaktır. İlk günler uygulanacak buz tedavisi ile göz kapağınızdaki ödem miktarı azalacaktır. Göz kapağı ameliyatı sonrası oluşan şişlikler 1 hafta içinde büyük oranda azalmaktadır.

Göz kapağı estetiği yaptırmak istemeniz halinde iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak gerekli olan tüm detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. İsterseniz yüz yüze görüşerek daha net karar verme şansını da bulabilirsiniz.

Kaynak:

1. Eyelid Surgery 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir