Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer

Gözlerde oluşabilecek her türlü rahatsızlık ilerleyen zamanlarda bir takım sorunların artmasına, hatta gözlerde görme kaybına neden yaratabilmektedir. Göz kapağı düşüklüğüne PİTOZİS adı da verilmektedir. Göz kapağı düşüklüğü doğumsal veya sonradan oluşabilir. Travma, felç, yaşlılık ve kontak lens kullanımı ile bu rahatsızlık ortaya çıkabilmektedir. Çocuklarda oluşan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı genelde okul çağı gelmeden tedavi edilmesi gereken bir süreci içerir. Çünkü geç kalınması gözlerde kalıcı olarak görme kaybı olmasına etken olacak hasar oluşturabilir. Yaşlılık nedeni ile oluşan göz kapağı düşüklüğü yüksek tansiyon ve şeker gibi bazı hastalıklar nedeni ile gerçekleşir. Yaşa bağlı pitozis olşumundaki en önemli faktörlerden birisi de göz kapağında fazla ciltlerin ve göz kapağındaki kırışıklıkların oluşmasıdır. Genelde estetik kaygısı yaratan ancak beyin ve göz sinirlerinde marazlar nedeni ile ortaya çıkan bu rahatsızlıkta mutlaka tedavi ister. Peki göz kapağı düşüklüğü nasıl geçer? Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı uzun süren zor bir ameliyat mı?

Göz kapağı düşüklüğü nasıl geçer

Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer

Kliniğimizde ameliyat öncesi hastalarımızın şikayetleri dinlenir ve hangi nedenle ortaya çıktığı tektiler yapılarak ortaya çıkarılır. Sağlıklı ve steril olarak ameliyatınızı gerçekleştiriyoruz. Ameliyat olacak hastalarda eğer bir travma sonrası bir göz kapağı düşüklüğü yaşanmışsa; 6 aylık bir dönem iyileşmesini bekliyor ve her türlü ihtimali değerlendirerek operasyonu gerçekleştiriyoruz. Doğuştan olan göz kapağı düşüklüğü ameliyatının yanı sıra diğer nedenlerden oluşan rahatsızlıklar farklı bir şekilde tedavi içerdiği için öncelikle hastaya göre uygun olanını seçiyoruz. Zaman geçirmeden göz bozukluklarına  neden olmaması için bu tür göz kapağı sarkmaları mutlaka zamanında tedavi yaptırılmalı ve önlem alınmalıdır.

Ameliyatın kısa süreli uygulanması ve hastaların günlük yaşamlarına hemen devam etmeleri tarafımızca sağlıklı bir süreç takibiyle gerçekleştirilir. Yapılan ameliyat sonrası uyulması gereken tüm kurallar düzenli olarak yerine getirildiği takdirde sorunsuz ve başarılı bir geçiş sağlanmaktadır. Ameliyatı gerçekleştirmeden öncesinde beyin ve göz çukurunda oluşabilecek bazı tahribatlardan şüphe duyulması halinde MR veya BT gibi görüntülenme tetkikleri istiyoruz.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nasıl Geçer

Göz kapağı ameliyatı sonrasında hayatınıza normal bir şekilde devam edebilirsiniz, yanlız özellikle ilk 2-3 gün istirahat etmeniz oldukça önemli. Sportif faaliyetlerden ve efor sarf edilen diğer işlerden bir süre uzak kalınması göz kapağındaki iyileşmeye olumlu bir şekilde yansır. Ayrıca ilk günler soğuk kompres ve başın yukarıda tutularak istirahat edilmesi çok önemlidir.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olma zorunluluğunuz varsa ve böyle bir sağlık sorunu yaşıyorsanız; bizimle iletişime geçerek her açıdan bilgi alabilirsiniz. Kliniğimize gelerek gerekli olan tüm detayları da yüz yüze görüşebiliriz. Sağlıklı ve estetik kaygısı yaşamadan dünyaya bakacak gözlerde yaşanan göz kapağı düşüklüğü; tarafımızca başarılı şekilde ameliyat edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir