Göz Kapağı Düşüklüğü İzmir

Göz kapağı çevresinde ortaya çıkan ve genelde estetik kaygısı yaratan ancak bunun yanı sıra görme bozukluğu da yaratan Göz kapağı düşüklüğü izmir de tedavisi rahatlıkla yapılabilen bir sorundur. Sağlık açısından da önem taşıyan bir tedavi gerektirir. Göz kapağı düşüklüğü genetik olarak aileden gelen bir durum nedeniyle olabileceği gibi yaşlılık, şeker, hipertansiyon, kanser ve diğer nörlojik hastalıkların etkisiyle de görülebilmektedir. Sigara ve alkol kullanımı ve uyku düzensizliği de diğer dış etkenler olarak neden yaratır. Göz kapağı düşüküğünün diğer nedeni de nörolojik hastalıklardır. Göz kapağı düşüklüğü ilerlemesi ile görme bozukluklarına neden olaiblir. Üstelik kapağın düşük olması bazı yan etkiler ile baş ağrısı ve gözde kapanmaya sebep olur. Genelde çok fazla üzerinde durulmayan ve ihmal edilen bir rahatsızlıktır. Estetik kaygısı taşıma olarak düşünülmesi bu durumun önemsenmemesine etken olan bir durumdur. Özellikle bebeklikte olan göz kapağı düşüklüğü zamanla ciddi görme kaybı yaratabilir. Bu yüzden kesinlikle önemsenmeli ve tedavi sağlanmalıdır. Göz kapağı düşüklüğü İzmir ’de bulunan kliniğimizde en iyi koşullarda kısa sürede yapılabilen bir tedavi olarak yer alır.

Göz kapağı düşüklüğü izmir

 

Göz Kapağı Düşüklüğü İzmir

Göz kapağı düşüklüğünün diğer adı PİTOZİS ‘dir. Pitozis tek veya her iki gözde oluşabilir. Pitozis tedavisinden önce nedeni varsa bunun ortaya çıkarılması önemlidir. Göz kapağı düşüklüğü detaylı bir muayene sonrasında gerekirse ileri tetkik ve incelme yapılması gerekebilir. Pitozis tedavisinde birden fazla cerrahi yöntem mevcuttur.

Deneyimli uzman hekimimiz sayesinde eski görünümünüze kavuşacağınız ve sağlıklı olarak tekrar dünyaya bakabileceğiniz gözler armağan ediyoruz. Ameliyatlarımız lokal anestezi olarak yapılmaktadır.  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrası bir haftalık süreçte iyileşme sağlanır ve günlük hayatınız aynı şekilde sürdürülebilir. Aynı gün taburcu ettiğimiz kliniğimizden ayrılmadan önce hekimimiz sizlere uymanız gereken kurallar ve hijyenik koşulları detaylı olarak anlatır. Söylediğimiz kurallara düzenli olarak uymanız halinde iyileşme süreciniz de kısalır ve ameliyat izinin belli olmadığı, estetik kaygısı yaratmayan gözlere sahip olursunuz. Geçici süre içerisinde göz çevresinde kızarıklık ve şişlikler görülebilir. Bu durum kısa sürede geçecek ve sağlığınıza kavuşacaksınız. Her konuda destek olmaya devam edeceğimiz; ameliyat sonrası dahi bizlere tekrar ulaşabilirsiniz.

SONUÇ : Göz kapağı düşüklüğünüz genetik olarak ya da sonradan oluşsa dahi mutlaka bu durumu geciktirmeden okuloplastik cerrahi konusunda uzman bir göz hekimine başvurmanızı öneririz. Dilerseniz İzmir’de bulunan kliniğimize şahsen gelerek muayene olmak suretiyle kısa sürede çözüm yaratabilirsiniz.  Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı hiçbir kaygı yaratmadan başarılı bir şekilde kliniğimizde uygulanan estetik ameliyattır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir