Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Krem

Göz kapağının gözle görülür bir şekilde düşmesi (pitozis)  durumunda bazı kremler kullanılabilmektedir. Düzenli olarak kullanılan kremler sayesinde çok iyi sonuçlar alındığı iddia edilmektedir.  Özellikle içeriği göz kapağı düşüklüğü için üretilmiş kremler bulunmaktadır. Göz kapağı düşüklüğü tedavi için bir kaç öneriden birisi olmakla birlikte günümüzde çok yaygın olarak kullanılmamaktadır. Çoğunlukla okuloplastik cerrahi yöntemler tercih edilmektedir ancak bu makalede göz kapağı düşüklüğü için krem ve göz kapağı bölgesine yapılan egzersizler anlatılacaktır.

Henüz etkisi kanıtlanmış bir krem tedavisi maalesef yoktur. Bu nedenle göz çevresine önerilen kremlerin etkisinin sınırlı veya belirsiz olduğunu bilmeniz gerekir.

Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Krem

Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Krem Önerisi

Göz kapağı düşüklüğü için çözüm olarak krem tercih edildiğinde dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta bulunmaktadır. Tavsiye ile kullanılan kremler daha sonra cildinizde ve gözlerinize bazı alerjilere sebebiyet verebilir. Bu tür ürünlerin alerji yapmasının sebebi; cildinize uygun olmayan ürünleri tercih etmenizden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda cilt tipinize uygun ürünleri tercih etmeniz çok önemlidir. Kremleri alacağınız zaman mutlaka orijinal olmalarına ve sağlığınızı riske atabilecek hiç bir ürünü kullanmamaya özen gösteriniz.

Göz kapağı düşüklüğü için seçilen krem, ilk önce bu amaca hizmet etmelidir. Daha sonra içeriğine bakılmalıdır. İçeriği en önemli faktörlerden bir tanesidir.

İçeriğinde kafein olması, cildi sıkılaştırma etkisi en iyi olan maddelerden bir tanesidir. Dolayısı ile kafein içeren kremler cildi sıkılaştırıcı özelliği kanıtlanmış maddelerden bir tanesidir.

İçeriğinde Peptid – Polimer olması ciltteki kolajen miktarını en üst seviyeye taşımaktadır. Kalojen miktarının yükselmesi ile göz çevresinde bulunan kırışıklıklar ve çizgiler kısa zamanda yok olmaya başlayacaktır. Bu durumda göz kapağı düşüklüğü için krem tedavisi böylelikle cerrahi müdahaleye gerek kalmadan sağlanmış olmasını iddia etmektedirler.

Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Krem

İçeriğinde kafein ve kolajen seviyesini en üst seviyeye çıkaran kremler sayesinde etkin sonuçlar elde edilmektedir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta cilt tipinize uygun ürünleri seçmeniz olacaktır.

Göz kapağı düşüklüğü için kremlerden bazıları ezcanelerde satılmaktadırlar.

Kremleri mutlaka bir dermatoloji uzmanı kontrolünde kullanmanızı öneririz. Olası yan etkiler açısından da dikkatli olmanız ve prospektüslerini mutlaka okumalısınız.

Göz kapağı düşüklüğü basit bir tıbbi sorun değildir. Uzman bir hekimden bu konuda mutlaka bilgi almanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir