Göz Kapağı Düşüklüğü İçin Hangi Doktora Gidilir

Göz kapağı düşüklüğü birçok kişinin rahatsızlık duyduğu bir durumdur. Ayrıca göz kapağı düşüklüğü, görüntü olarak verdiği rahatsızlığın dışında kişinin görmesini de engelleyen bir durumdur. Göz kapağı düşüklüğü için hangi doktora gidilir diyecek olursanız, bunun için bir göz hekimine muayene olmalısınız.

Göz hekimi, göz kapağı düşmesinin başka bir hastalıkla alakası olmadığını onayladığında göz kapağı düşüklüğüne yönelik tedaviyi ya da operasyonu önerecektir. İleri yaşlarda oluşan göz kapağı düşüklüğü normal bir durum olarak görülse de nörolojik rahatsızlıkların yol açtığı durumlarda da göz kapağı düşmesi görülür. Bu yüzden göz kapağı düşüklüğü ihmal
edilmemesi gereken bir durumdur. Göz doktoru gereken muayeneyi ve testleri yaptıktan sonra göz kapağı düşüklüğünün sebebine yönelik tedavi için sizi yönlendir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Belirtileri

Göz kapağı düşüklüğünün en belirgin özelliği çift ya da iki göz kapağında dışarıdan görülebilen kapakta düşmedir. Diğer bir belirti ise kişinin görmesinde kapağın düşüklüğüne bağlı olarak azalma olur. Göz kapağı düşüklüğü belirtileri de göz önünde bulundurulup tedavi ya da ameliyat olup olmayacağını doktor söyleyecektir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Tedavisi

İleri yaştan dolayı düşen göz kapağı tedavisi egzersiz ile tedavi edilse de kesin ve kalıcı çözüm ameliyattır. Fakat göz kapağı düşüklüğü nörolojik sebeplerden dolayı ise bu durumda tedavi için doktor sizi muhtemelen bir nöroloji uzmanına yönlendirecektir. Göz kapağı düşüklüğü ihmale gelmeyecek bir belirtidir o yüzden vakit kaybetmeden kısa süre içerisinde bir göz doktoruna görünmek gerekir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Kimlerde Görülür?

Göz kapağı düşüklüğü başka bir rahatsızlık söz konusu değil ise genelde yaşa bağlıdır. İlerleyen yaş sebebi ile göz kapağında bulunan kasta deformasyon oluşur ve sarkar. Bu yüzden göz kapağı düşüklüğü genelde ileri yaştaki kişilerde görülür. Tabi ki göz kapağı düşüklüğü genç yaşta da olabilecek bir durumdur. Genetik olarak doğuştan da olabilir göz
kapağı düşüklüğü. Göz kapağı düşüklüğünün sebebini doktor kısa bir muayene ve testten sonra kısa zamanda size bildirecek ve gereken tedaviyi önerecektir.

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir