Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatı

Göz kapağında genetik olmasının yanı sıra yaşlılık, ciltte yağlanma, uykusuzluk ve bazı hastalıkların etkisiyle düşüklük ortaya çıkar. Estetik olarak rahatsızlık oluşturan aynı zamanda görmede zamanla sıkıntı yaratan bir durumdur. Estetik ameliyatla giderilen ve hayli başarılı bir görünüme etken olan göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatı yapılan kişiye ya da boyutuna göre farklılık gösterebilir.


Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatı

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatı normal şartlar altında SGK tarafından karşılanmaz. Sadece göz kapağı düşüklüğü eğer görme alanını daraltıyorsa ve göz kapağında aşırı düşüklük var ise sigorta ödeme kapsamındadır. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatının makul olması ve ayrıca bu konuda deneyimli bir uzman hekim tarafından yapılması önerilmektedir.


Göz kapağı estetik cerrahisine Okuloplastik Cerrahi adı verilir. Blefaroplasti adı verilen ameliyat en sık uygulanan cerrahidir. Böyle bir cerrahi öncesinde göz kapağı düşüklüğü mutlaka değerlendirilmelidir. Eğer göz kapağının düşüklüğüne neden olan bir başka sorun varsa bunun tedavisi gerekir.

Göz kapağı düşüklüğü görünüm açısından kişiyi ayrıca çok daha ileri yaşta görünmesine etken olması nedeni ile kaygı ve rahatsızlık yaratır. Ameliyatın kısa sürede gerçekleşmesi ve başarı oranının yüksek olması nedeni ile yaşın geriye gitmesine etken olacak bir etki yaratması ile de hayli tercih edilen bir ameliyattır. Özellikle yaşın ilerlemesi ile bu durum çok daha bariz olarak belirginleşir ve kapağın düşmesi ile görme açısından da tedirginlik oluşturarak; sürekli kaşları kaldırarak bakma nedeni ile baş ağrısına etki bırakır. Yapısal olarak ortaya çıkan göz çevresindeki bazı olumsuz değişimler estetik olarak pek çok kişiyi etkiler. Ayrıca sosyal yaşamdan ve kendine güvenden dahi soğutabilecek kadar görünüşe olumsuzluk katar. Sürekli yorgun ve uykusuz bir hava katarken; gözlerin görmesinde de zorlanma yaşatabilir. Göz kapağı düşüklüğü görme alanında daralmaya neden olurken oluşan cilt sarkması da gözün görüş çerçevesinde netlikte bozulmalar oluşturur. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı Blefaroplasti olarak tıbbi olarak adlandırılır. Ameliyatın bölgesel olarak sınırlı uyuşturma ile bir saatlik bir sürede gerçekleşmesi ve iyileşme süresinin de kısa olması açısından sorun yaratmaz. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatı ve başarısı açısından pek çok özel klinik araştırılarak karar verilebilir. Ameliyatın özellikle tam donanımlı bir hastanede uygun sağlık koşulları çerçevesinde yapılması ve uzman göz hekimlerinin gözetiminde takip edilmesi önemlidir.


Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı kliniğimizde son teknoloji ürünü donanımlar ve uzman hekim tarafından gerçekleştirilir. Özellikle hastanın genel durumunu da takip etmek açısından ameliyathane de kalp ve solunum takibi ile de ortam oluşturulur. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı fiyatları, ameliyat öncesi gerekli uyulacak kurallar ve daha pek çok bilgi için kliniğimize gelerek ya da iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Öncelikle muayene olarak gerekli tetkikler ve randevu ile göz kapağı düşüklüğü ameliyatını olarak hayatınıza ve kendinize bir dokunuş yaratabilirsiniz.

Blefaroplasti ameliyatı hakkındaki makalemiz için tıklayınız.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir