Göz Kapağı Düşmesi Ameliyatı Fiyatı

Göz kapağı düşüklüğne PİTOZİS adı verilir. Pitozis ameliyatları estetik operasyonlar olarak algılansa da birçok insanda göz kapağı düşüklüğü ciddi sorunlara neden olur. Bu nedenle birçok kişi göz kapağı ameliyatı olmak istemekte veya göz kapağı ameliyatları hakkında bilgi toplamaktadır. Göz kapağı düşmesi ameliyatı fiyatı öğrenmek için birçok kişi araştırma yapmaktadır.

Pitozis karşımıza en sık olarak doğumsal, yaşlılık nedeniyle veya travma nedeniyle çıkmaktadır. Göz kapağı üzerindeki fazlalık olarak cilt ve yağ dokusu bulunması ve buna bağlı ortaya çıkan pitozislerde BLEFAROPLASTİ adı verilen operasyon uygulanmaktadır. Blefaroplasti ameliyatı lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve hastaneye yatış gerekmez.

Diğer pitozis ameliyatları göz kapağı kası güçlendirilmesi olan LEVATOR CERRAHİSİ ve FRONTAL ASKILAMA olarak bilinen göz kapağının kaşa askılanması ameliyatıdır.

Göz Kapağı Düşmesi Ameliyatı Fiyatı

Göz kapağı düşmesi ameliyatı fiyatı yapılacak ameliyat tipine göre değişmektedir. Göz kapağı düşmesinde en sık olarak uygulanan BLEFAROPLASTİ ameliyatıdır.

Göz kapağı ameliyatının hangisinin uygulanacağı yapılacak muayeneden sonra belirlenir. Ameliyat tipine göre ücret değişmektedir.

Göz Kapağı Düşmesi Ameliyatı Fiyatı

Göz kapağı düşüklüğü basit bir ameliyat değildir, detaylı bir göz muayenesi gereklidir. Ayrıca bazı hastalarda göz kapağı düşüklüğü nörolojik bir hastalığa işaret edebilir. Hastanın şikayetleri ve muayene bulguları bize tanıda yardımcı olmaktadır. Örneğin gün içerisinde yorgunlukla düşüklüğün artması önemli bir işarettir. Ayrıca göz kapağındai kapak kıvrımının kaybolması diğer bir önemli işarettir.

SONUÇ: Göz kapağı düşüklüğü dikkatli bir şekilde değerlendirilmelidir, basit bir ameliyat gözüyle bakılmamalıdır. Göz kapağı düşklüğü yani pitozis ameliyatı bu konuda uzmanlık sahibi olan hekiler tarafından yapılmalıdır. Göz estetiği operasyonları oküloplastik cerrahi adı verilen branş ilgilenmektedir.  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MAKALELER

Gözaltı torbası ameliyatı

Göz kapağı düşüklüğü 

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı

Üst göz kapağı ameliyatı yaptıranlar

Göz kapağından kitle alınması

Göz estetiği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir