Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatı

Göz kapağı ameliyatı fiyatı ve daha fazlası hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için makaleyi okuyabilirsiniz.

Gözler, yüzün bütün ifadesini değiştiren, ruh halini direkt olarak yansıtan, estetik bakımdan bakıldığında da yüzün en önemli unsurlarından birisidir. Göz kapaklarının elbette bir işlevi vardır. Ancak bir de bakış olarak ifadeyi karşı tarafa yansıttığından ötürü meydana gelen durumlar bireyleri rahatsız edebilir. Bir de yaş yükseldikçe göz kapaklarında oluşan kırışıklık, sarkma ve yağ oranına bağlı şişlikler gibi çeşitli sorunlar oluşabilir.

Alt göz kapağında ise deri bölümünün gevşemesi, kırışıklığın kendini göstermesi, gözaltı torbalarının daha belirgin hale gelmesi gibi birtakım sıkıntılar meydana gelebilir. Bahsi geçen bu sorunlar kişileri olduğu yaştan daha yaşlı, yorgun ve uykulu gösterebilir. Bunun için de göz kapağı ameliyatı olmak için müracaatta bulunurlar.

Üst Göz Kapağında Meydana Gelen Belirtiler Nelerdir?

Yaş olarak 30’dan sonra özellikle alın ve kaş bölgesinde aşağı doğru bir sarkma meydana gelebilir. Bunun sonucunda da üst göz kapağı derisi üzerinde bir bollaşma oluşur. Daha sonraki yaşlarda üst göz kapağında yer alan kasların analiz edilmesiyle birlikte derideki bolluk daha fazla olur ve göz çukurundaki yağ yastıkçıklarında belirginleşme görülür. Bu belirtiler doğal bir süreç olduğu gibi aileden alınan bazı genler sebebiyle de bazı bireylerde daha erken dönemlerde kendini gösterebilir. Burada mühim olan nokta hastanın ayrıntılı bir şekilde muayene edilmesi ve sorunlarının iyice tespit edilmesidir.

Tedavisi

Bahsi geçen belirtilerin ortadan kalkması için, genel olarak tavsiye edilen yöntem cerrahi yöntemdir. Göz kapağı ameliyatı ilk olarak mevcut bölgenin uyuşturulması ile beraber ortalama olarak 45-70 dakikada tamamlanan bir operasyondur. Cerrahi uygulama sırasında göz kapağında oluşan torbalanmaya ve göz kapağı sarkıklığına neden olan fazla cilt dokusu ve yağ torbaları oradan alınarak yaşlı görünen görünüm ortadan kaldırıyoruz. Aynı zamanda bu tedavi şekli kalıcı bir çözümdür. Bu belirtilere sahip olan kişiler tarafından merak edilen bir diğer şey de göz kapağı ameliyatı fiyatı konusudur. Bu konu ile ilgili bilgi edinmek için bizimle buraya tıklayarak iletişime geçebilirsiniz.

 

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir