Göz Estetiği Zararları

Gözlerimiz en hayati fonksiyonlardan biri olan görme eylemini yerine getirmesinin yanı sıra fiziki görünüşümüzü de tamamlayan son derece önemli bir estetik unsurdur. Çevresel etkenler, Yaşın ilerlemesi ve fizyolojik rahatsızlıklar gibi birçok unsur göz çevresinde yağ kesecikleri oluşmasına, göz kapaklarının sarkmasına ve göz kapağında düşüklük gibi sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Göz çevresinde oluşan bu estetik sorunların çözümü için birçok uygulama yapılabilmektedir. Peki göz estetiği zararları nelerdir ?

Göz Estetiği Sırasında Yapılan İşlemler

Göz estetiği birçok nedenle yapılabilmektedir. Fiziki nedenlerle yapılan estetik uygulamaları zaruri nedenlerle yapılırken, Yaşlanmaya bağlı etkilerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan estetik uygulamaları fiziki görünümde gençleşme sağlamak amacı ile yapılır. Fiziki görünümde iyileşme sağlamak için yapılan göz estetiği uygulamalarında sıklıkla şu işlemler yapılmaktadır.

– Göz altındaki yağ bezelerinin çıkarılması.

– Göz kapağının gerilmesi.

– Gözün Özellikle alt kapağı ve çevresinde oluşan yaşlanma etkilerinin kimyasal soyulma ile ortadan kaldırılması.

Göz için yapılan estetik uygulamalar dış görünüşte gençleşme sağlasa da bir çok sorunun da ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Göz estetiği sonrasında ortaya çıkması muhtemel sorunlar şunlardır.

Göz Estetiği Sonrasında Oluşan Şikayetler

– Göz kapağı şişmesi

– Göz Kızarması ve kuruluk

– Yanma ve Göz yaşarması

– Işığa karşı hassasiyet oluşumu

Göz Estetİğİ Zararları

Göz Estetiği Zararları

Uzman doktorlar tarafından yapılacak Göz estetiği uygulamalarında kalıcı sorunlar yaşatacak riskler olmasa da çok düşük ihtimalle uygulama sırasın da yada sonrasında göz de veya göz çevresinde kanama ve enfeksiyon oluşumu görülebilir.

Enfeksiyon ve kanama sorunu geçicidir ve iyileşme süreci büyük oranda 3 ile 7 gün arasında değişmektedir. yaşlılarda veya ek hastalığı olanlarda bu süre uzayabilir.

Muhtemel Komplikasyonlar

Göz estetiği uygulamalarında görülme sıklığı yüzde bir den daha az olsa da bazı durumlarda komplikasyonlar oluşabilmektedir. En fazla karşılaşılan komplikasyonlar şunlardır.

– Gözün öne doğru çıkması: Göz çevresinden çok fazla deri alınması nedeni ile oluşur ve giderilebilir bir sorundur.

– Göz Kapağında düşüklük: Uygun olmayan koşullarda yapılan uygulamalar sonucu gözdeki adalenin zedelenmesi sonucu oluşur, ameliyat ile giderilebilir ve iyileşme süreci minimum bir ay sürer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir