Gençlerde Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğü iyileştirmesinde cerrahi müdahale gerçekleştirilmektedir. İyileştirmede “levator rezeksiyonu” ile “frontal askı” ismi verilen metotlar değerlendirilmektedir. Göz kapağını oynatmakta olan adale dokusunun sorunlu hali, göz kapağını aşağı doğru çekmekte ise bu halde ufak bir kesiyle göz kapağı adalesine ulaşılmasıyla, adale kısaltılmakta ve yakınmaların önüne geçilir. Göz kapağı düşüklüğü doğuştan gelen bir durum ise, sinir tahribatı ile meydana gelmişse ve adale çalışmıyorsa göz kapağı içten olacak biçimde kaşı kaldıran adaleye asılmaktadır. Kişi kaşını kaldırıp ve indirirken göz kapağını kaldırmış indirmiş olmaktadır.

Pitozis olarak da adlandırılan göz kapağı düşüklüğü sonradan ortaya çıktıysa mutlaka bir uzman tarafından değerlendirilmelidir. Bu noktada en önemli kapa düşüklüğünün yapısal mı yoksa nörolojik bir sorundan kaynaklanıp kaynaklanmayacağının anlaşılmasıdır. Ayrıca ameliyatta iyi sonuç alınması da bu noktada çok önemlidir.

Gençlerde Göz Kapağı Düşüklüğü

Ameliyattan Sonra Göz Kapağı Sağlıklı Bir Görünüme Kavuşuyor

Kişilerin pek çoğu operasyonun ardından göz kapağının oldukça açık kalacağından kaygı duymaktadır lakin bu hatalı bir inanıştır. Uzman hekimler aracılığıyla yürütülmesi gerekli olan bu iyileştirmenin ardından kişi operasyonun ardından gözünü kolaylıkla açıp kapatabilir. Operasyon ekseriyetle bölgesel anestezi ile tatbik edilmektedir. Bu sebeple kişi operasyonun hemen akabinde evine gidebilir, diğer gün kontrol için gelerek, pansumanı yapılıp normal yaşamına dönebilir. Kişinin bu operasyona bir günü ayırması yeterli olacaktır. Birey 1 ile 2 hafta kontrole çağrılır yalnız bu iyileştirme kişinin günlük yaşamına mani değildir.

Kırışıklıklar Ve Düşük Göz Kapakları Ameliyatsız Nasıl Tedavi Ediliyor?

Tüm ciltteki gibi göz kapaklarında olan sarkma bireyi normalden yaşlı aynı zamanda olgun göstermektedir. Göz etrafına uygulanan operasyonsuz iyileştirme bunu tamamen yok ediyor. İşlem tatbik edilen kısmın benek benek buharlaştırılması ardından çok olan göz kapağı dokusunun toparlanmasına destek oluyor.

Tedavi Nasıl Uygulanıyor?

İyileştirmenin en mühim niteliği, tenin üst tabakalarında yaraya sebebiyet vermeksizin, alt tabakalarda peeling tesiri yaratmasıdır. Uygulamadan önce kısım bölgesel anestezi barındıran kremler ile uyuşturulur. Seanslar 20 ile 40 dakika aralığında sürüyor. İşlem esnasında dokuda kabuk oluşumuna neden olabiliyor.

Sonuç Almak İçin Kaç Seans Gerekiyor?

Ayda bir gerçekleşen seanslarda yaklaşık 1 ve 3 seans gerekmektedir. Kırışıklıkları henüz operasyon düzeyine gelmemiş bireylerde 1 seans yeterli olabilir. Uygulama öncesinde bireyin cilt yapısı ve sosyal yaşamı ele alınarak en elverişli programa karar verilmesi büyük önem arz ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir