Evde kaş kaldırma yöntemleri

Kaş düşüklüğü ciddi tıbbi bir sorunun habercisi olabileceği gibi yaşa bağlı olarak oluşmuş ve kişinin sosyal yaşamını ciddi olarak etkiliyor olabilir. Peki evde kaş kaldırma yöntemleri ile bu sorundan kurtulmak mümkün mü? Doğal kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

evde kaş kaldırma yöntemleri

Evde kaş kaldırma yöntemleri

Kaş düşüklüğünden kurtulmak isteyen kişiler, bunun ameliyat olmaya değmeyeceğini veya estetik bir operasyon olmak istemediklerinden evde kaldırma yöntemleri, bitkisel veya egzersizler ile kaş kaldırma yöntemleri araştırmaktadır.

Maalesef evde kaş kaldırma yöntemleri olarak uygulanabilecek faydası olduğu bilinen bir yöntem mevcut değildir. Bu nedenle eğer sizi psikolojik ve sosyal yaşamınızı etkileyen bir kaş düşüklüğünüz var ise profosyonel tıbbi yardım almanızı öneririz.

Kaş düşüklüğü görmenizi engelleyebilir

Kaş düşüklüğü belirgin olduğunda göz kapaklarında düşüklüğe (pitozis) neden olabilmektedir. Bu nedenle kaş düşüklüğünü sadece estetik bir sorun olarak görmemek gerekir. Kaş düşüklüğü olan ve kaşlarını sürekli kaldırmaya çalışma baş ağrısı gibi sorunlara neden olur.

Evde kaş kaldırma yöntemleri
Aşırı kaş düşüklüğü, göz kapağında düşmeye neden olur ve görmeyyi engeller.

Kaş düşüklüğü olan kişilerde kaşların sürekli yukarıda tutulmaya çalışılması, alında kırışıklığa ve günün ilerleyen saatlerinde baş ağrısına neden olmaktadır.

Kaş kaldırma yöntemleri kimi zaman göz kapağı ameliyatları ile beraber yapılabilir kimi zaman ise, göz kapağındaki sorunların giderilmesinden önce yapılmalıdır. Kaş kaldırma ameliyatları sıklıkla kaşların üzerinden hilal şeklinde parçanın çıkartılması ile yapılmaktadır.

Kaş kaldırma ameliyatından sonra birçok kişinin yorgun yüz ifadesi oldukça iyi bir şekilde düzelmektedir. Bu ameliyat sonrasında özellikle kaşların yanlardan olan düşüklüğü kalıcı olarak düzelmektedir.

Kaşların kaldırılması yukarıda tutulması işlemi; Browpexy olarak adlandırılır. Üst göz kapağı ameliyatı ile birlikte yapılabilir; “Pexy” güvenliğini sağlamak veya düzeltmek demektir. Dolayısıyla tipik olarak üst göz kapağı veya üst blefaroplasti işlemi ile birlikte yapılır. Bu kesi sayesinde aşırı miktardaki kas ve yağın ve bir miktar derinin çıkarılmasından sonra cerrah yukarıya tünel açar. Cerrah göz yuvasının veya yörüngedeki kemik kısmını yukarı kırarak, kaşını bazı eklerinden kurtarmıştır. Ardından, gizli dikişler kullanarak, kaşın alt kısmı, kemiğini saran sağlam fibröz dokuya dikilir. Her iki yanda üçten beşe kadar birden fazla sütür kullanıldığında, kaş, daha yüksek ve daha istenen bir konumda “sabit” olur.


Kaynak


BENZER YAZILAR

Kaş düşüklüğü tedavisi

Kaş düşüklüğü ameliyatı fiyatı

Kaş düşüklüğü için egzersiz önerir misiniz?

Doğal kaş kaldırma yöntemleri

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir