Doğal kaş kaldırma yöntemleri

Doğal kaş kaldırma yöntemleri ile kalıcı olarak kaş kaldırılmasını sağlamak maalesef mümkün değildir. Bu amaçla çeşitli bitkiler, egzerizler, yüz yogası gibi yöntemlere başvurulmaktadır. Ancak kalıcı olarak kaş düşüklüğüne iyi gelen, doğal kaş kaldırma yöntemleri şu an için bilinmemektedir.

Kaş düşüklüğü göz kapağında düşmeye ve görmeyi engelleyen görme alanı kaybına neden olabilir. Diğer bir konuda kaş düşüklüğünün giderilmesi için kişinin sürekli kaşlarını kaldırarak görmeye çalışmasıdır.

Kaşlarını sürekli kaldırmaya çalışan kişilerde gün içinde baş ağrısı meydana gelmektedir.

Ameliyatsız kalıcı olarak kaş kaldırma mümkün değildir, sadece botox tedavisi ile geçici olarak kaşların yükseltilmesi mümkündür. Tecrubeli bir doktor kaşları kaldıracak kasların aktif hale geçmesini sağlayabilir.

Veya kaş kalemleri ile bazı rütuşlar yaparak kaşlarınızın daha yukarıda algılanmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal kaş kaldırma yöntemleri

Kaş düşülüğü yorgun bir yüz görünümüne neden olur. Hafif kaş düşüklüğü olan kişilerde, kaş düşmesi göz kapağının kaldırıldığı ve göz kapağından fazla cilt alınması ile aynı ameliyatta düzeltilebilir. Yani göz kapağından fazla ciltler alınırken, düşük olan kaş daha yukarıya kaydırılarak sabitlenir.

Göz kapağı düşüklüğü ve kaş düşüklüğü ameliyatı lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Hastalar aynı gün taburcu edilir. Her iki ameliyat birlikte yapılabilmektedir. Kaş düşüklüğü hafif düzeyde olan kişilerde, kaşlar aynı ameliyat senası içinde hem göz kapağındaki fazlalıklar alınmakta hem de kaşlar kaldırılabilmektedir.

 

 

BENZER YAZILAR 

Kaş düşüklüğü tedavisi

Kaş düşüklüğü ameliyatı fiyatı

Kaş düşüklüğü için egzersiz önerir misiniz?

Doğal kaş kaldırma yöntemleri

Şu kategoriye gönderildi: Blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir