Botox Göz Kapağı Düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğü kişinin yaşına bağlı olarak yada kas veya sinir hastalıkları ve kazalar gibi durumlarda ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda ameliyata gerek duyulan rahatsızlık ameliyatsız yöntem botox göz kapağı düşüklüğü tedavisi sayesinde düzeltilebilir. Doğuştan da kaynaklanan nedenler görülebilir. Erken tedavi ile bu sorun giderilmektedir. Gözler estetik açıdan güzellik ve görme organı olması açısından önemli bir organdır. Göz kapağı düşüklüğünün nedeni göz kapağının kalkmasını sağlayan adalenin lif içermemesidir. Bu nedenle göz kapağı yeterli elastikiyeti sağlamaz ve düşüklük problemi ortaya çıkar.

Botox Göz Kapağı Düşüklüğü

Botox İle Göz Kapağı Düşüklüğü Estetiği Nasıl Yapılır?

Sinirlerden kaynaklanan sarkmaların düzeltilmesi için botox’a ihtiyaç duyulabilir. Uzman hekim tarafından yapılması gereken botox göz kapağı düşüklüğü tedavisi ile iyi sonuçlar alabilirsiniz. Kasların gevşemesi sonucu göz kapaklarında düşme ile beraber kırışıklıkta meydana gelmektedir Botox ile hem göz kapağı düşüklüğünün giderilmesi hemde kırışıklıkların yok edilmesi sağlanır.

Botox Göz kapağı Düşüklüğü Tedavisi Kimlere Uygulanır? .

En çok göz kapağı düşüklüğü sonucunda tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri olan botox göz kapağı düşüklüğü tedavisi erkek ve bayanlarda başarılı sonuçlar vermektedir. Kaza yada doğuştan ileri gelen rahatsızlık uzman doktorun yapacağı botox ile giderilmektedir. Dokuların zarar görmesi sonucunda göz kapağı düşüklüğü birçok insanı rahatsız eder ve erken tedavi sağlanarak sorunun giderilmesi gerekir.

Göz Botox’u Nasıl Yapılır?

Öncelikle uzman doktor ile görüşülerek problemler ve kusurlu bölgeler incelenir. Uygulama istenen bölge ile ilgili resimler çekilerek bilgisayarlı görüntü ile istediğiniz bölgenin ne kadar gerilmesi ile ilgili detaylar öğrenilerek buna göre tedavi yapılmaktadır. Göz kapağındaki ve kenarlarındaki kusurlar için önce bazı kremler uygulanarak cildin uyuşması sağlanır ve enjektör yardımı ile botox bölgeye uygulanır. İşlem 10 dk ile yarım saat arasında sürmektedir. Hastanın durumuna göre süre değişebilir. İşlem sonrası güneşe fazla maruz kalmamak gerekir. Botox ile göz kapağı düşmesi sorunu anestezi olmadan kolaylıkla yapılmaktadır. İşlem genelde çok ağrılı olmaz cilde uygulanan anestetik kremler sayesinde bu sorun ortadan kalkar. Uygun fiyatlarda olan göz kapağı düşüklüğü tedavi fiyatları hastanın durumuna göre farklılık gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir